Karabük İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

46. Turizm Haftası Kutlama Programı Gerçekleştirildi.

Her yıl 15 – 22 Nisan tarihleri arasında kutlanan Turizm Haftası’nın 46’ıncısı Karabük’ün tarihi ve kültürel özellikleri ile öne çıkan   Dünya Miras Kenti Safranbolu’da çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Safranbolu Eski Çarşı Asma Altında düzenlenen tören Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başladı. Kutlama töreni protokol konuşmaları ile devam etti.
Protokol konuşmalarının ardından Safranbolu Türk Sanat Müziği Korusu öğretmenleri tarafından katılımcılara bir konser verildi.

Ayrıca konser sonunda Safranbolu Kültür ve Turizm Derneği Halk Oyunları ekibinin halk oyunları gösterisinin ardından düzenlenen Slogan ve Resim Yarışmasında dereceye girenlere ödülleri Vali Fuat GÜREL ve protokol üyeleri tarafından verildi.

Etkinlik, Safranbolu Esnaf ve Sanatkârlar Odası tarafından hazırlanan el sanatları sergisi ve Fotoğraf Sanatçısı Cemil BELDER’in ve Merhum fotoğraf sanatçısı Hüseyin KARATAŞ’ın çalışmalarından oluşan Karma Fotoğraf Sergisinin açılışı ile son buldu.

Safranbolu’da düzenlenen programa; Karabük Valisi Fuat GÜREL, Milletvekilleri Cumhur ÜNAL ile Niyazi GÜNEŞ, Safranbolu Kaymakamı Mehmet TÜRKÖZ, Belediye Bakanı Elif KÖSE, İl Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Şahin, Kurum Müdür ve Amirleri, siyasi parti temsilcileri, turizmciler ile çok sayıda vatandaş ve basın mensupları katıldı. 


DSC_9195.JPG

DSC_9207.JPG

DSC_9231.JPG